מה זה תכנון פנסיוני?

טלי וולס
מה זה תכנון פנסיוני?

בשנים האחרונות הרפורמה הישראלית החדשה הציגה שינויים גדולים הן בהיבט הביטוח והן בהיבט המוצרים הפנסיוניים, דבר שהוביל לשינוי שראוי בהחלט לתת את הדעת עליו ובו זמנית לנצלו על הצד הטוב ביותר.

מחד גיסא, השינוי מרחיק הלכת הוא מבורך היות שהוא הצליח להגדיל את אפיקי ההשקעה וכן להרחיב את אפשרויות החיסכון לכל בית שני בישראל מאידך גיסא, חשוב לציין כי בכל יתרון יש גם את החיסרון שמזכיר כי שפע לעיתים עלול לא פעם לבלבל את הצרכן.

אז איך מתכננים את החיים נכון? מה הקשר בין מתכנן פנסיוני לבין תכנון פיננסי עם תוצאות לעתיד טוב יותר? האם גם את/ה  מרגיש שאת/ה צריך/ה הכוונה בנושא? כדי שלא תלך/י לאיבוד בתוך ההיצע הגדול הנה כמה דברים באשר להליך תכנון פנסיה שישיג גם לך את מה שאת/ה לבטח תצטרך/י  בעתיד הקרוב והרחוק.

תכנון פנסיוני – זה יכול לעזור גם לך 

תכנון פנסיוני מבוצע על ידי חברה פנסיוני שבראשה מתכנן פנסיוני שמקצועו ללוות אותך אישית הן בטווח הקצר והן לטווח הארוך.

המתכנן יידע את תמונת המצב, יבין את הסיכונים, הנכסים העומדים לרשותך וההתחייבות שלך כלפי קופת גמל, קרן השתלמות, השקעות וכן בדיקת כל החסכונות הפנסיוניים העומדים לרשותך.

לצד ההבנה הזאת, מתכנן פנסיוני יתאים את כל המטרות ואת כל הצרכים שלך לתוכנית אישית שתלמד אותך מטעויות העבר ותיקח את כל האפשרויות שלך צעד אחד קדימה אל עתיד והווה טובים יותר.

מתכנן פיננסי – מתכננים את העתיד כבר מעכשיו  

בדרך להשגת המטרות תכנון פנסיוני יעסוק במציאת כל קופות הגמל שיש ברשותך, ביטוח מנהלים, קרן פנסיה, תכנון של הכספים ועוד.

בין היתר יעלו נושאים כמו בדיקת הנכסים הקיימים בכל ההיבטים, מסלול השקעה לרבות מציאת פתרונות להשקעה מחודשת בריבית נמוכה, תכנית חסכון גמישה לרבות דמי ניהול מוקטנים ביחס לבנק.

לא מעט מקרים מפגישים מתכננים פיננסיים עם תכניות לוקות בחסר הן ברמת הביצוע והן ברמת ההכנסה שתתקבל בגיל פרישה.

לצד זאת, ימצא המתכנן ניהול תזרים נכון, גיוס אשראי וניהול לחברות גדולות במסגרת מתואמת מראש.

כאמור, אלו רק חלק ממטלות המתכנן הפיננסי שיודע היטב מה עליו לעשות כדי שביום מן הימים תוכל גם את/ה לפצוח בחיים חדשים לגמרי, חיים שלא הכרת קודם לכן.

עם כמה שפחות סיכונים תוך כדי התמקדות ברצונות שלך ושל העסק, עם מבט אל העבר, ההווה והעתיד מביאים לך חברת הייעוץ הפנסיוני את כל הכלים שיאפשרו גם לך להתחיל את החיים ולהספיק לדאוג ממה שעומד לקרות בעתיד הקרוב.

האם כבר מצאת את מה שאת/ה צריך/ה?  ב Lifegoals את/ה בהחלט יכול לאפשר לעצמך תכנון פנסיוני המושתת על הבנת הנתונים הקיימים, שיפורם ובו זמנית השקעה לעתיד טוב יותר.

LIFEGOALS אולי יש לכולם את אותו מוצר אבל אין להם את אותו השירות!

אודות הכותב
טלי וולס
מנהלת את תחום התכנון הפיננסי, מייסדת הפירמה ומתכננת פיננסית בכירה.
בעלת רישיון פנסיוני, הסמכה בניהול תיקי השקעות, תואר B.A ו- M.B.A במנהל עסקים. בעלת -17 שנות ניסיון בתחום הפיננסים וחיסכון ארוך טווח (פנסיוני) . מרצה בכירה בתחום התכנון הפיננסי.
נהנתם מהמדריך? היו חברתיים שתפו:
וואטסאפ חייגו עכשיו השארת פרטים
Skip to content