תכנון פיננסי אסטרטגי

על פי מחקרים משפחות שמחזיקות תכנית פיננסית כתובה ומנוהלת מגיעים לשווי נטו הגבוה פי 3 ממשפחה רגילה

למה תכנון פיננסי מקצועי חשוב לעתיד שלכם

icon1

חיסכון כלכלי

icon2

הגדלת תזרים המזומנים

icon3

תכנון תקציבים

במסע החיים, לא תמיד אנו עוצרים לתת את הדעת לדברים שעשויים להיות משמעותיים ומשפיעים על אופן ניווט המשפחה מבחינה כלכלית ופיננסית

במהלך החיים ישנם אינספור החלטות כלכליות שאנו נדרשים לבצע, לא תמיד בידיעה האם זו ההחלטה הנכונה. קביעת תכנית לדרך הארוכה, הגדרת יעדי חיים אותם נרצה להגשים, החלטות כגון היכן להשקיע / איזו הלוואה לקחת / כמה ואפה לחסוך ועוד, הינם חלק מהדבר החשוב כול כך הנקרא תכנון פיננסי אסטרטגי.

תכנון פיננסי הוא תחום יחסית חדשני ההולך וצובר תאוצה בארץ ובעולם בשנים האחרונות.

במדריך שלפניכם, נסביר מה מטרתו של התכנון, כיצד מתבצע הליך תכנון פיננסי, ואיך בוחרים מתכנן פיננסי מומלץ. כדאי לקרוא ולהכיר!

תכנון פיננסי - למה הוא נועד?

כיום, התחום הכלכלי מורכב מתמיד ועולם התוכן הפיננסי, על שלל התקנות המתעדכנות בו, הוא כזה שלאדם מן היישוב קשה עד בלתי אפשרי להתמצא בו. אף שנושא החיסכון לטווח הבינוני והארוך, לרבות תכנון הפרישה לפנסיה, רלוונטי לכל אחד ואחת מאיתנו, ישנם כל כך הרבה מכשירי חיסכון וערוצי השקעה, עד שקבלת החלטות פיננסיות נבונות, הפכו לתהליך מורכב מאין כמוהו.

התכנון  בא לספק מענה בדיוק לצורך הזה, והוא תכנון העתיד הפיננסי של יחידים ומשפחות בישראל, תוך ייעול ההתנהלות הכלכלית בהווה ובניה של תוכנית חיסכון מפורטת לעתיד, הנשענת על המטרות והיעדים הכלכליים של הלקוח.

כיצד מתבצע הליך תכנון פיננסי?

התכנון הוא הליך המתבצע בשישה מהלכים מרכזיים:

תיאום ציפיות

בדומה לתחומים שונים בחיינו, גם תחילתו של תכנון מוצלח, היא בתיאום ציפיות בין המתכנן הפיננסי ללקוח שלו. בשלב תיאום הציפיות הקודם להליך התכנון הפיננסי, מומחה התכנון הפיננסי למעשה מסביר ללקוחותיו כיצד יראה התהליך ומה ידרש מהם במסגרתו.

איסוף נתונים והגדרת יעדים

בשלב איסוף הנתונים של הליך תכנון פיננסי, המתכנן הפיננסי יאסוף מכם פרטים בנוגע למקורות ההכנסה שלכם, נכסים שבבעלותכם, תכניותיכם לעתיד והמטרות הכלכליות שלכם ושל בני משפחתכם.

בנוסף, המתכנן הפיננסי ידאג לרכז את כל הנתונים הפיננסיים שלכם, לרבות פרטי חשבון בנק, דוחות פנסיוניים, דוחות של תוכניות חיסכון שבבעלותכם, מידע לגבי פוליסות ביטוח שבבעלותכם, נכסים השייכים לכם, וכן הלאה.

גיבוש תמונת מצב כלכלית

לאחר שהמתכנן הפיננסי ריכז את מכלול הנתונים הפיננסיים שלכם, הוא יבצע ניתוח מקיף של מצבכם הכלכלי על בסיסם, ויעריך מהו הפער הקיים בין המטרות והצרכים שלכם ובין המצב הקיים שלכם. בשלב זה בהליך תכנון פיננסי, המתכנן הפיננסי יבחן את איכותו של תיק החיסכון שבבעלותכם ויעריך אם קיימות הזדמנויות לחיסכון בדמי ניהול ובמיסים.

פיתוח תוכנית פיננסית והצגתה

בשלב זה בתהליך התכנון, מתכנן פיננסי יציג לכם את מסקנותיו לגבי מצבכם הכלכלי והאפשרויות השונות העומדות לרשותכם בכל הנוגע לחיסכון בטווח המיידי והארוך יותר. המתכנן הפיננסי יציג לכם גם תרחישים שונים על סמך האלטרנטיבות השונות המוצעות לכם, ויסב את תשומת לבכם לתועלות והחסרונות הטמונים בכל אחד מאפיקי הפעולה המוצעים לכם.

הוצאת המלצות המתכנן הפיננסי אל הפועל

לאחר שבחרתם את האסטרטגיה הפיננסית המועדפת עליכם, המתכנן הפיננסי שלכם יתרגם אותה לכדי תוכנית מפורטת, שתוכלו ליישם ושניתן יהיה לעקוב אחר ההתקדמות בביצועה.

מעקב, בקרה ושיפור לפי הצורך

תוכנית פיננסית המגובשת במסגרת הליך תכנון פיננסי, היא לרוב תוכנית פעולה מרובת שלבים שהיישום שלה אורך זמן רב. מכאן שישנה חשיבות רבה לביצוע מעקב ובקרה מתמשכים אחר הוצאתה אל הפועל, והטמעת שינויים בתכנית בהתאם לצורך, מעת לעת.

איך בוחרים מתכנן פיננסי מומלץ?

בבואכם לבחור מתכנן פיננסי, חשוב לשים לב לרמת המקצוענות והאמינות של איש המקצוע שלפניכם, ולא פחות חשוב מכך: לבחון גם את יחסי האנוש, הזמינות וההתרשמות האישית שלכם מאותו אדם. קבלת המלצות ממכרים, חברים או לקוחות מרוצים שעברו תהליך של תכנון פיננסי מוצלח, זו דרך מצוינת להעריך האם המתכנן הפיננסי שלפניכם יסייע לכם להגשים את יעדיכם.

צוות המומחים שלנו ילווה את משפחתך בניהול המשאב הפיננסי על מנת לאפשר מקסום נכסיך ולהוביל להשגת מטרות פיננסיות ושקט נפשי באמצעות

ניהול תזרים מזומנים

בנית תקציב בהתאם לכלל המנחה:

 • 60% צריכה שוטפת.
 • 20% סגנון חיים.
 • 20% חיסכון.

תוך מיקוד על צבירת הון בתקופות העבודה ומימוש נכסים נכון.

תכנון וניהול הנכסים הפרטיים
 • תכנון והתאמה של הנכסים למאפייני הסיכון האישיים של הפורש, והצבת היעדים שלו על ציר הזמן.
ניהול הסיכונים
 • מיפוי מפורט של הסיכונים של משק הבית לאורך החיים, וניהולם במטרה להקטין אותם משמעותית או למנוע אותם.
 • הערכת שווי הסיכון ובניית תוכנית מוכנה מראש שתאפשר למשפחה להמשיך לחיות באותה רמת החיים עם מינימום פגיעה פיננסית.
תכנון וניהול נכסים פנסיוניים
 • בניית תוכנית מיטבית להבטחת מיקסום החסכנות הפנסיוניים והתאמתם לצרכי הפרישה של המשפחה.
תכנוני מס
 • כחלק מתכנון ההשקעות.
 • הפרישה והעברה הבין דורית מענה מקצועי ותכנון לסוגיות מיסוי בכל תחומי הפעילות כולל מיסוי נדל"ן.
 • מיסוי בינ"ל מיסוי פרישה וסוגיות אחרות.
העברת נכסים בין דורות
 • תכנון ירושה והעברה בין דורית של הון ונכסים.
 • בחינה של יצירת העושר וצבירתו במהלך השנים בהיבטים המשפטיים והכלכליים.
 • תכנון מושכל לשמירה על ההון המשפחתי שנצבר במהלך השנים, וביצוע חלוקה שלו לדורות הבאים.
תכנון פרישה
 • תכנון הפרישה כחלק מהתכנון הפיננסי הרחב, על מנת שתוכל לשמור על רמת חייך.
ליווי ובקרה
 • הנעת הפורשים לפעולות פרואקטיביות תוך ליווי פרונטאלי אינטנסיבי ורציף עד להשגת המטרות.

המסע אל החופש הכלכלי שלך נחלק לשלושה שלבים עיקריים:

stepa
שלב א'

מיפוי וניתוח המצב הראשוני – תבין לפני שתפעל!

הניתוח יתעמק ויתייחס לקשת רחבה של סוגיות פיננסיות בהן: ניהול כספים, ניהול חוב, תכנון מס, תכנון השקעות, תכנון הפרישה, גידור סיכונים והעברה בין דורית. בסוף מיפוי המצב הפיננסי תוצג תכנית עבודה מסודרת ומפורטת, הכוללת המלצות ספציפיות לפעולה על מנת להשיג את המטרות שהוגדרו.

stepb
שלב ב'

יישום ההמלצות – יחד יד ביד!

טיפול ביישום כלל ההמלצות אשר קודמו בתוכנית באמצעות אנשי מקצוע מומחים בתחומם המחזיקים ברישיונות כדין (ניתן לעבוד עם אנשי מקצוע של הלקוח לטובת היישום בפועל בליווי המתכנן).

stepc
שלב ג'

לווי ובקרה שוטפים – לא עוזבים אותך!

אחת לרבעון יבחנו כל נכסיך, בדגש על אופן התפתחותם והתממשות הערכות ומדדי ההצלחה שפורטו בתיק התכנון. בהתאמה יפותחו הערכות מתקנות עבור מדדים אשר דורשים תיקון והערכה מחדש.

בוא אלינו לפגישה להגשים את מסע חייך להבטחת החופש הכלכלי שלך ומשפחתך, תתרשם מהאנשים שילוו אותך למסע הגדול של חייך.

תתקשר עוד היום לטל 072-3306782.

© 2020 כל הזכויות שמורות לחברת Life Goals

בניית אתר  | קידום בגוגל

digotouch_logo