planning-a-retirement-how-is-it-recommended-to-do

תכנון יציאה לפנסיה איך מומלץ לעשות את זה נכון?

כותב: טלי וולס
24 מאי 2020
טלי וולס

יציאה לפנסיה היא לא עניין של מה בכל ולכן תכנון יציאה לפנסיה הוא פעולה שחייבת להתבצע לא מעט זמן לפני המועד עצמו. כיום כבר יש מודעות וחשיבות למרות שבעבר זה כלל לא היה מקובל.

יש הרבה דברים שעל הגמלאי לדעת לפני שיסיים את עבודתו וחשוב שהוא יקבל את המידע ממי שמוסמך לבדוק עבורו את המידע הנכון והרלוונטי עבורו באופן אישי.

לכל גמלאי, כמו גם לכל אזרח במדינה יש את הנתונים והמידע האישיים שלו בנוגע למצבו האישי, המשפחתי והכספי ולכן היציאה לפנסיה עבור כל אחד תהיה שונה לגמרי.

הייעוץ המקצועי בא ללמד את הפורש למה לצפות, איך להתנהל עם הכספים בפנסיה ואיך לנהל את חייו כעת, כגמלאי.

היערכות משמעותית לקראת גיל הפרישה

יש הרבה מה לדעת ולקראת מה להיערך כאשר מדובר על יציאה לגמלאות.

איתור כספים שעומדים ויעמדו לרשותו של הפורש, הדרך הנכונה לשחרר אותם ולהעביר אותם לרשותו, ביצוע חישוב שקשור להכנסות השוטפות שלו לאורך הזמן בפרק החיים החדש שזה עתה מתחיל וכמובן בדיקה מעמיקה בנוגע להוצאות שלו בתקופה זו.

צריך להתחיל את ההכנות האלה לפני הגעת גיל פרישה על מנת להיות מוכנים ליום שבו באמת עוזבים את מקום העבודה והשגרה מתחלפת. הפורש צריך לדעת מה יהיה גובה ההכנסות שלו ומהיכן יגיעו הכספים וכך יוכל לארגן את חייו בפרק החדש שמתחיל.

איך ועם מי מבצעים את ההכנה?

היום ידוע שהדרך הטובה והנכונה ביותר היא על ידי קבלת שירות מקצועי מעובדים של חברה לתכנון גיל פרישה. העובדים בחברה זו יהיו מנוסים בתהליכי הכנה לפרישה ויידעו על מה לשים את הדגש עבור כל פורש ופורש.

התהליך חייב להיות בהתאמה אישית מוחלטת, שכן לכל אדם יש את המצב האישי, המשפחתי והכלכלי שלו שאינו דומה למצבו של שום אדם נוסף.

מה הנכון ומתאים לפורש אחד בהחלט לא בהכרח יהיה נכון ומתאים גם למישהו אחר ועובדי חברה מקצועית יכירו את כל הדרכים למצוא עבור הלקוח שלהם שעומד לצאת לגמלאות את כל הכספים שלו ואת העצות הכי טובות עבורו ועבור אורח חייו.

החשיבות של תכנון לקראת העתיד

היום כבר ידוע שקשה, עד כדי בלתי אפשרי לבצע לבד תכנון נכון לפרישה. כל אדם פורש בעצמו, הוא לא יודע מה מצפה לו ולא באמת יודע איך יהיה הכי נכון להיערך לקראת זה.

לעומת זאת, עובדים של חברה מקצועית שזה העיסוק העיקרי שלהם יידעו בדיוק מה לעשות, מה להמליץ ואילו עצות וטיפים לתת לו על מנת שהחיים שלו בפנסיה יהיו קלים, ברווחה כלכלית וברוגע נפשי גדול ככל האפשר.

הם ייראו את המספרים, את סכומי הכסף, את ההוצאות ואורח החיים שלו – ויידעו בדיוק איך יהיה הכי נכון בשבילו להיערך כך שתקופת הפנסיה תהיה טובה, נעימה ומתוכננת כלכלית בדרך הטובה ביותר.

בחירת חברה מקצועית לייעוץ

חשוב מאד להקדיש את הזמן לבחירת חברת ייעוץ לפני פרישה. אם בסביבתו של הפורש יש כאלה שעברו תהליכי ייעוץ כאלה בעצמם כדי לשאול את חוות דעתם ולבקש מהם המלצות.

במקרים רבים אפשר לבחור בין חברת ייעוץ שפועלת מטעם מקום העבודה לבין פנייה פרטית לחברה שכזאת ואין ספק שיהיה ערך מוסף גדול מאד לעצם הפרישה והידיעה מה עומד בפניו של הפורש מספיק זמן לפני, כאשר הוא עדיין יכול לקבל החלטות ולבצע שינויים כאלה ואחרים שישפיעו על תקופת הפנסיה.

  מעוניינים בייעוץ?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  אודות הכותב

  Photo

  טלי וולס

  מנהלת את תחום התכנון הפיננסי, מייסדת הפירמה ומתכננת פיננסית בכירה.

  בעלת רישיון פנסיוני, הסמכה בניהול תיקי השקעות, תואר B.A ו- M.B.A במנהל עסקים.

  בעלת -17 שנות ניסיון בתחום הפיננסים וחיסכון ארוך טווח (פנסיוני) .

  מרצה בכירה בתחום התכנון הפיננסי.

  © 2020 כל הזכויות שמורות לחברת Life Goals

  בניית אתר  | קידום בגוגל

  digotouch_logo
  מעבר לסרגל הכלים