השקעות אלטרנטיביות מה זה?

daniel
השקעות אלטרנטיביות מה זה?

כיום כמעט לכל דבר יש פתרון אלטרנטיבי, למרות שחלקנו כלל לא מכירים את אותם פתרונות. אם כך מה היא השקעה אלטרנטיבית, ומה זה אומר בכלל? המשיכו לקרוא ותקבלו את התשובות!

מה היא השקעה אלטרנטיבית?

השקעה אלטרנטיבית כשמה כן היא – השקעה בכל דבר שהוא אינו ההשקעה ה"רגילה". השקעה "רגילה" נחשבת השקעה במניות וכן השקעה באג"חים. 

אז למה אנשים מעדיפים להשקיע בצורה אלטרנטיבית? למה זה עוזר לנו?

הצורך בהשקעות אלטרנטיביות

הצורך השקעה אלטרנטיבית עלה כאשר משקיעים הבינו כי השקעה אך ורק במניות או השקעה רק באגרות חוב היא אינה מספקת ולא תמיד מביאה לרווחים שהיינו רוצים לראות. משקיעים רבים רצו להגדיל את טווח ההשקעות שלהם ולשים את הכסף שלכם במקומות נוספים, אך היו מקרים בהם האופציה הזו לא התאפשרה. 

בעבר השקעות שנחשבות כיום להשקעות אלטרנטיביות לא היו בכלל אפשריות עבור אנשים פרטיים, אלא רק עבור חברות ענק שיכלו להשקיע כמויות גדולות ביותר של כספים. 

כיום, כאשר חברות רבות גילו את הביקוש בהשקעות שיניבו תשואה גבוהה, ניתן להשקיע במגוון קרנות שפעם לא היו פתוחות לסכומים אליהן הן פתוחות כיום. 

איך אפשר לבצע השקעה אלטרנטיבית?

אנשים רבים עדיין חוששים לשים את הכסף שלהם בדברים שנחשבים מסוכנים. לכן קיימות חברות רבות המציעות שירותים– כלומר ניהול של כלל הנכסים והכספים של חברי המשפחה. היתרון בהיעזרות בחברה כזו הוא משמעותי. אתם גם מקבלים אנשי מקצוע בעלי ידע נרחב שיטפלו לכם בכסף ובהשקעות, וגם נחלצים מתהליכי הבירוקרטיה למיניהם שמרתיעים מגוון אנשים. 

אם אתם מעוניינים שחברת הפמילי אופיס שלכם תדאג לשים את הכסף שלכם בהשקעות אלטרנטיביות, דברו איתם על כך ובקשו לקבל פירוט של היתרונות והחסרונות של השקעה בשיטה זו.
לעוד אודות ניהול הון השקעות >>

למי מתאימה השקעה אלטרנטיבית?

לא כולם אוהבים את ההשקעה האלטרנטיבית, ואנשים רבים נמנעים ממנה ויעדיפו לשים את כספם במניות. 

אנשים המעוניינים בהשקעה אלטרנטיבית הם אנשים שמעוניניים להשיג תשואה גבוהה, או לאנשים שמעדיפים לחלק את המקומות בהם הם משקיעים ולא לשים את כל הכסף שלהם במקום אחד. 

ההשקעה האלטרנטיבית דורשת ידע בתחום, ורק אנשים שיודעים ובטוחים איפה כדאי להשקיע צריכים לפעול בשיטה זו. 

אם אתם מעוניינים בהשקעה בקרנות מסויימות חשוב שתבדקו עליהן, או שתפנו למומחים בתחום שייעצו לכם על קרן מומלצת להשקעה. 

דברים שצריך לקחת בחשבון לגבי השקעה אלטרנטיבית 

אתם צריכים להבין מספר דברים לפני שאתם מתחילים להשקיע את הכסף שלכם. קודם כל אתם צריכים להבין מה רמת הסיכון של הקרן בה אתם מעוניינים לבחור. בעולם ההשקעות תמיד קיים סיכון ואתם חייבים להבין זאת לפני שאתם נכנסים. כמו כן, ודאו כי אתם מקבלים את כל המידע. לפעמים התמונה המלאה לא חשופה בפנינו, ואנשים רבים נכנסים לתוך השקעות למרות חוסר הודאות. אל תכניסו את הכסף שלכם לשום מקום לפני שקיבלתם את כל הפרטים הרלוונטיים עבורכם. אל תשחקו עם הכסף שלהם, אתם תוכלו להתחרט על כך מאוד. 

ההמלצה הגורפת היא לבצע השקעות אלטרנטיביות רק בייעוץ צמוד של מומחים, שיוכלו לתת לכם תמונת מצב כוללת ושקופה ולעזור לכם לבחור את ההשקעה הנכונה שתיטיב עמכם. 

תמיד תסתכלו על היתרונות אל מול החסרונות

כמו בכל דבר בחיים, גם בהשקעות אלטרניטביות צריך לקחת בחשבון את היתרונות אל מול החסרונות. ברור לנו שכל אחד יעדיף לקבל תשואה גבוהה יותר עבור הכסף שלו, אך חשוב שתבינו במה זה כרוך. 

חוץ מזה, יתרון משמעותי של ההשקעות האלטרנטיביות היא האפשרות לחלק את הכסף למגוון קרנות – וזהו גם דבר שצריך להילקח על ידיכם בחשבון. 

אם אתם מרגישים שמדובר בתהליך מסוכן יותר, ואתם מעדיפים את ההשקעה הרגילה במניות או במסלולים בסיכון נמוך, אתם יכולים להישאר בהם. אם בכל זאת משהו בכם אומר לכם שכדאי להתחיל להשקיע באופן אלטרנטיבי – זאת גם אופציה לא רעה בכלל.

העצה הכי טובה היא לעשות כל מהלך לאחר שהבנתם את ההשלכות שלו ולאחר שקיבלתם ייעוץ מעמיק מאנשים בעלי ניסיון. פנו לחברה המעניקה שירותי ייעוץ ותוכלו לגלות האם מדובר בתהליך נכון, ואם לא תוכלו לשמוע מהיועצים מה כן יכול לעזור לכם לנהל את הכסף שלכם בצורה חכמה יותר. 

אודות הכותב
daniel
נהנתם מהמדריך? היו חברתיים שתפו:
וואטסאפ חייגו עכשיו השארת פרטים
Skip to content