יועץ פנסיוני VS משווק פנסיוני

טלי וולס
יועץ פנסיוני VS משווק פנסיוני

אם פעם דיברו איתך על יועץ פנסיוני האם תמיד ידעת את ההבדל בינו לבין משווק פנסיוני?

מה באמת יכולים להעניק לך יועצים פנסיונים וכיצד תכנון פיננסי אחד יכול לשפר ולהועיל לרמת החיים שלך ושל משפחתך?

במאמר הבא נתמקד איתך על מה שבאמת חשוב בחיים ולא הצלחת לתת לו את המענה הראוי.

רוצה להתחיל את השינוי מרגע זה? אף פעם לא מאוחר ובדיוק לשם כך אנו חברת ייעוץ פנסיוני מביאים גם בפניך את המידע שיאפשר לך לפצוח בחיים שתמיד שאפת אליהם.

על פרישה לפנסיה ועל עתיד טוב יותר 

שכירים לא צריכים, הם מחויבים להעביר כספים למטרת פנסיונית והחל משנת אלפיים ושבע עשרה גם עצמאיים נוספו למעגל הזה.

לצד הצורך הזה קיימים הרבה ספקות ואי הבנות לצד מגוון תוכניות חסכון ומסלולים פנסיונים, אז מה נחשב הנכון ביותר?

 אם בעבר הייתה פרצה בחוק וכל אדם יכול היה לעסוק בייעוץ פנסיוני הרי שהיום רפורמת בכר אמרה את דברה ובדיוק כאן נכנסים לתמונה יועצים פנסיונים מורשים ברשות חברת ייעוץ פנסיוני במטרה לסייע לך למצוא את הדבר שהכי נכון לעתידך ולגיל הפרישה.

מה ההבדל בין משווק פנסיוני לבין יועץ? 

חברת ייעוץ פנסיוני מביאה כאן את ההבדל בעקבות רפורמה מטעם כנסת ישראל שהביאה בשנת 2005 את חוק ההפרדה וההבדל בין יועץ למשווק וכן דיברה על פיקוח ועל עיסוק בו בלבד.

כמו כן בשנה זו סוף כל סוף הובהרה ההבחנה בין אדם שמשווק לבין יועץ פנסיוני ועל פי חוק ההגדרה המדויקת יועץ הוא זה שמספק ייעוץ באשר לכדאיות וחיסכון שימוש במוצר פנסיוני כזה או אחר.

אז למה צריך חברת ייעוץ פנסיוני בעצם? 

העתיד שלך והאחריות עליו זה מעל לכל אבל את זה את/ה בטח יודע/ת לא מהיום ועם זאת קשה מאוד להתמקד ולפתור את סוגיית הפנסיה המורכבת ללא חברת ייעוץ פנסיוני מבינת עניין בתחום שיכולה להכווין אותך ולבנות תכנית נכונה מבוססת דמי ניהול, צבירה ושיוך חלק מהפיצויים לחיסכון פנסיוני.

כמו כן, במסגרת זו עולה גם נושא בחירת התוכנית, האם תהיה זו קרן פנסיה או קופת גמל? מה עדיף יותר? אולי ראוי לבחור ביטוח מנהלים?

על שאלות כאלה ואחרות יכול לענות ולכוון אותך היועץ המתאים שיעזור לך בסופו של דבר לבחור את המוצר שהכי יתאים הן בהווה והן בעתיד.

זקוק/ה לייעוץ פנסיוני? זה יכול לקרות גם לאחר שנים, כאמור אף פעם לא מאוחר לגבש תכנית מותאמת באופן אישי שיכולה לשפר את הכיסוי הביטוח ובו זמנית להתאים אותה למצב החיים המשתנה שלך, להוזיל עלות ואפילו לתקן טעויות שלא ידעת שאת/ה ביצעת בהווה או בעבר.

Lifegoals – ממתינים לשיחה שתשנה את חייך מהקצה אל הקצה.

אודות הכותב
טלי וולס
מנהלת את תחום התכנון הפיננסי, מייסדת הפירמה ומתכננת פיננסית בכירה.
בעלת רישיון פנסיוני, הסמכה בניהול תיקי השקעות, תואר B.A ו- M.B.A במנהל עסקים. בעלת -17 שנות ניסיון בתחום הפיננסים וחיסכון ארוך טווח (פנסיוני) . מרצה בכירה בתחום התכנון הפיננסי.
נהנתם מהמדריך? היו חברתיים שתפו:
וואטסאפ חייגו עכשיו השארת פרטים
Skip to content