מתכננים פיננסים

טלי וולס
מתכננים פיננסים

אם נתחיל מהסוף, מתכננים פיננסים הם כאן בשבילכם, ורק עבורכם. כל מטרת התכנון הפיננסי היא לסייע לכם להתמודד עם כל תנודות החיים, לחיוב או לשלילה, זאת על מנת למקסם את הכנסותיכם, ולהפחית ככל האפשר את הוצאותיכם.

מתכננים פיננסים במקצועיותם ומיומנותם מסייעים לכם להגיע אל העתיד בצורה המיטבית ביותר עבורכם, בדגש על מקסום העבר וההווה כמקשה אחת. בעזרת מתכנן פיננסי, תוכלו לעשות דרך מדהימה, לעבור תהליך מעצים ולהגשים את יעדכם הפיננסים.

התכנון הפיננסי – קווים לדמותו

כאשר אנו מדברים על תכנון פיננסי, אנו מדברים על התנהלותנו עם כספינו בהווה, ההרגלים שלנו, הנכסים שלנו, והיעדים שלנו.

כמו בכל דבר, ואף בעיקר, בענייננו כסף עדיף שנהיה כמה שיותר מדויקים ומיומנים. השקעה נכונה בתכנון פיננסי תניב לנו את אוצרות והצלחות, ותמנע מאתנו לבזבז כסף לשווא.

והפוך מכך- לחסוך והמון, ולחייך כל הדרך אל המטרות והיעדים הכספיים שלנו. וכך, ביצוע השקעות, לקיחת הלוואות וחסכונות מקבלים משנה תוקף שונה לחלוטין, ועיניים אחרות לגמרי.

בכוחו של מתכנן פיננסי לאמוד את מצבכם, להעריך את שווי הנכסים אל מול ההתחייבויות שלכם, ולגבש חוות דעת והכוונה שתשיא אתכם אל עבר עתיד הכלכלי נכון, וכך תשקף ותשפשף את התוכניות הכספיות שלכם.

הזמן המדויק ביותר לשירותיו של מתכנן פיננסי

ככלל, היינו מציעים לכל אחד שמרגיש שהוא זקוק לעצה טובה או לעזרה פיננסית כלשהי, לקחת שירותיו של מתכנן פיננסי. ואולם, ישנם מספר מצבים שבגינם חשוב בתכלית לקחת שירות זה.

הראשון שבהם הוא גיל הפרישה. תכנון פיננסי טרם תקופת הפרישה מאפשר ביצוע תכנון פרישה. כך, יכולים הפורשים לנווט מול האתגרים הייחודיים לגיל הפרישה, ולהגיע אליו בראש שקט, וזאת באמצעות תכנון נכון מראש.

הן מבחינת הכספים והנכסים הנמצאים ואמתחתם, והן מבחינת תכנון עתידי בשאלות מהותיות כמו כמה נכון להוציא בחודש או בשנה.

מצב נוסף הוא אנו מקבלים סכומים גדולים בפתאומיות או מקבלים העלאה משמעותית בשכר, או שמא, מקבלים ירושה. על מנת שלא נגיע למצב שבתקופה קצרה מדי הוצאנו יותר מדי כי חשנו שיש לנו את האפשרות, כדאי ורצוי שנעזר במתכנן פיננסי. כך, נלקחת בחשבון ההתנהלות הכלכלית כלפי ההווה וכלפי העתיד, היכן מומלץ להשקיע, האפשרויות העומדות בפנינו, והדרך הטובה ביותר להגדלת ההון.

התכנון הפיננסי יסייע לנו לזכור מהיכן באנו, ולאן אנו הולכים. וכך, להשאיר את הרגליים על הקרקע, ולדאוג לכספים שהתקבלו בצורה הנכונה ביותר, שתספק לנו את התשואות הרחבות ביותר.

שלישית, מצב של גירושין. ידוע כי ענייני גירושין יכולים להיות לא נעימים, הן מנטלית והן כלכלית. יכול שיהיה מצב שיצריך הוצאת כספים לא רצונית וגדולה מרגיל או מהמתוכנן. במצב דברים זה, כדאי וחשוב שניוועץ במומחה שיהיה לעזר ואשר ירים את הראש מעל המים. כך, בצורה מושכלת ינהל תהליך אשר יגן על הווה ועתיד משפחתנו וילדינו.

ונסגור באחרון ובחיוך, מצב משמח של אירוע גדול בחיים. בין אם מקור הכנסה חדש, תינוק שנולד, מכירת עסק או שדרוג מקום העבודה. חשוב להגיע לאירועים הללו בצורה המיטבית והנכונה ביותר כלכלית ופיננסית. באמצעות התכנון תגובש עבורכם תכנית שתסייע לכם להבין את האפשרויות העומדות בפניכם, שיסייעו לכם בקבלת החלטות מושכלות.

תכנון פיננסי הוא הכלי החכם ביותר שתוכלו לבקש לעצמכם. והוא אשר יעניק לכם יתרונות רבים, הן בפן הנפשי והן בפן הכלכלי.

אודות הכותב
טלי וולס
מנהלת את תחום התכנון הפיננסי, מייסדת הפירמה ומתכננת פיננסית בכירה.
בעלת רישיון פנסיוני, הסמכה בניהול תיקי השקעות, תואר B.A ו- M.B.A במנהל עסקים. בעלת -17 שנות ניסיון בתחום הפיננסים וחיסכון ארוך טווח (פנסיוני) . מרצה בכירה בתחום התכנון הפיננסי.
נהנתם מהמדריך? היו חברתיים שתפו:
וואטסאפ חייגו עכשיו השארת פרטים
Skip to content