יציאה לפנסיה והמשך עבודה? חשוב שתדעו

טלי וולס
יציאה לפנסיה והמשך עבודה? חשוב שתדעו

ככל שהשנים חולפות ותוחלת החיים בישראל עולה, יותר ויותר אנשים ממשיכים לעבוד עד גיל מבוגר יותר – כולל לאחר היציאה לפנסיה.

עבודה לאחר הפנסיה מציעה כמה יתרונות חשובים מאוד, לרבות האפשרות לקבל הכנסה נאותה גם בשנים שעלולות להיות מורכבות מבחינה כלכלית, העברת שעות היום בצורה פרודוקטיבית ועלייה בביטחון העצמי ובתחושת המסוגלות.

עם זאת, חשוב לזכור שלתרחיש של יציאה לפנסיה והמשך עבודה יש כמה מאפיינים ייחודיים, או נקודות שהתייחסות אליהן תאפשר להפיק את המקסימום מהעבודה.

ההשלכות הכלכליות של עבודה בגיל מבוגר

חשש של לא מעט אנשים לקראת גיל הפנסיה הוא שהיציאה למעגל העבודה תפגע בזכויות המגיעות להם, אבל יש כמה כאן נקודות שחייבים לזכור.

הדילמה העיקרית היא האם למשוך את כספי הפנסיה, עם התחלת העבודה, או שמא להמשיך לצבור כספים תוך כדי העבודה.

לכל בחירה יש יתרונות משלה, אם כי בדרך כלל נראה שמומלץ שכן למשוך את הכספים במועד האפשרי.

חשוב להיות ערים למגבלות מסוימות של עבודה בגיל מבוגר. הכנסה בגיל מבוגר עשויה לטמון בחובה תשלום מס גבוה יותר, מכיוון שלוקחים בחשבון גם את ההכנסה מהקצבאות.

בכל הנוגע לביטוח לאומי, הגיל בהחלט משחק תפקיד: בעוד שמגיל 70 ואילך המוסד לביטוח לאומי מעניק זקנת קצבה לכל אדם מבוגר באשר הוא, בגילים נמוכים יותר (70-67) צפוי להתבצע מבחן הכנסה.

אחת ההשלכות האפשריות שלו היא צמצום הקצבה המגיעה לאדם מסוים.

מן העבר השני של המשוואה, התנהלות כלכלית נכונה בסוגיות דוגמת חיסכון פנסיוני או תשלום מס עשויה למקסם את מצבו של האדם מבחינה כלכלית.

יש כיום דרכים שונות באמצעותן אפשר ליצור מצב בו היתרונות הכלכליים של הגדלת ההכנסה, בדמות עבודה בגיל מבוגר, עולים בצורה משמעותית על החסרונות.

אם מוסיפים לכך את ההשפעה החיובית על האדם, כפי שרמזנו מעלה, הרי שמדובר בצעד שבהחלט ניתן לשקול באופן חיובי.

אל תעשו את זה לבד

הנקודה המשמעותית ביותר שחשוב להדגיש היא שקשה מאוד לספק תשובה אחידה וחד משמעית לגבי התנהלות נכונה לקראת הפנסיה, לרבות בסוגיה של יציאה לפנסיה והמשך עבודה

מומלץ מאוד לקבל את ההחלטה הזו, לצד החלטות אחרות המשפיעות על המצב הפיננסי בגיל הפרישה, בעזרת חברה הבקיאה בשדה המשחק.

במקרה הזה אנשיה יוכלו לעבור על המצב הכלכלי ותוכניות החיסכון העומדות לרשות האדם, לנתח ולסייע לו לגבש את ההחלטה שתוכיח עצמה כמשתלמת ביותר עבורו.

ידע, בתחום הפיננסי, שווה לא רק כוח אלא גם הרבה מאוד כסף.

פנייה לחברה שהחזון שלה הוא לסייע לאדם לממש בצורה היעילה ביותר את המשאבים הפיננסיים העומדים לרשותו ולהתנהל נכונה מבחינה כלכלית היא הצעד הנכון.

יצירת קשר עם אנשי החברה, לקבלת ייעוץ ראשוני וליווי לכל אורך הדרך, יכולה להיות אחת ההחלטות הכלכליות המשתלמות ביותר שיש עבורכם.

אודות הכותב
טלי וולס
מנהלת את תחום התכנון הפיננסי, מייסדת הפירמה ומתכננת פיננסית בכירה.
בעלת רישיון פנסיוני, הסמכה בניהול תיקי השקעות, תואר B.A ו- M.B.A במנהל עסקים. בעלת -17 שנות ניסיון בתחום הפיננסים וחיסכון ארוך טווח (פנסיוני) . מרצה בכירה בתחום התכנון הפיננסי.
נהנתם מהמדריך? היו חברתיים שתפו:
וואטסאפ חייגו עכשיו השארת פרטים
Skip to content