איך לבחור בית השקעות

טלי וולס
איך לבחור בית השקעות

אנחנו חיים בעידן מיוחד שבו להרבה אנשים יש כסף, אלו יכולים להיות אנשים צעירים, בוגרים, מבוגרים שמרוויחים סכומים חודשיים שמכבדים את עצמם בעוד שאחד הדברים שאותם האנשים יחליטו לעשות (וכנראה שזה יקרה יחסית מהר מאוד, לאחר שהכסף ימשיך לשכב בבנק) הוא, להשקיע את כספם למקומות שיכולים להניב עבורכם את הרווחים הטובים והמשתלמים ביותר לטווח הארוך או הקצר (כרצונכם). 

אחת משיטות השקעת הכספים, בהנחה שאתם לא מתכוונים להשקיע את הכסף שלכם בעסק, בנדלן או ביזמות זה, לפתוח תיק השקעות באחת החברות המובילות ופשוט לתת לכסף שלכם להרוויח מעצמו.

מה זה בית השקעות ולמה כדאי לכם להשקיע את כספכם?

בית השקעות, ממש כשמו הוא – עסק שמפעיל את ההשקעות של לקוחותיו בבורסה.

הסיבה שבתי השקעות צמחו והתפתחו מזה שנים אחרונות היא, שלהרבה אנשים היה כסף מיותר שהיה שוכב בחשבונות הבנק ובזמן שהכסף היה מאבד מערכו – הבנקים היו עושים עליכם את הונם הגדול, ולכן, רבים חיפשו אלטרנטיבה למצבם והעיקר – להשקיע את הכסף במקום שבו הוא יצמח ויגדל.

כך בעצם קמו להם בתי ההשקעות הגדולים ביותר בישראל ובעולם ומשכו אליהם קהלי לקוחות מכל הגילאים והמינים כשהמטרה העיקרית של בית ההשקעות זה, לנהל לכם את הכסף, להגדילו, ולהרוויח מהעמלה שאתם תשלמו.

בית השקעות – תשואות ומסלולים

מדי שנה, מפרסמים בתי ההשקעות הגדולים את התשואה שהם הצליחו להעניק ללקוחות שלהם וכן גם, מתפרסמים המסלולים שבהם מראים את התשואה השונה ואת מדד ההצלחה של בית ההשקעות.

מן הסתם, שאם בית השקעות היה מציג תשואה נמוכה לאותה השנה, הרי שאף אחד לא היה מעוניין להמשיך ולהשקיע את כספו בבית ההשקעות הנ"ל ולכן, האינטרס של כל בתי ההשקעות זה, להצליח ולהניב ללקוחות שלהם את התשואה הגדולה ביותר!

בכל בתי ההשקעות אתם תמצאו מסלולים שונים שניתן להשקיע בהם, בעוד שכל מסלול צמוד ערך למדד שונה ולחברות שונות בבורסה העולמית, שאת התשואה אתם תקבלו לאחר שהכסף שלכם יושקע דווקא במסלולים הללו.

מה ההבדלים בין בתי ההשקעות?

בישראל לרוב, אין הבדל גדול במיוחד בין בתי ההשקעות השונים.

בכל בית השקעות יהיו לכם דמי ניהול חודשיים, אתם תצטרכו לשלם אחוז קבוע לניהול הכספים שלכם, וכן גם, השוני העיקרי בין בתי ההשקעות השונים יהיה, שהתשואות השנתיות יהיו שונות בין כל מסלול, ולכן, כדאי לכם לבחור בבית השקעות המשתלם ביותר עבור המסלול שבו תרצו להשקיע.

ישנם אף בתי השקעות שמעניקים ללקוחותיהם – שירותי ייעוץ במסלולים השווים ועוזרים ללקוחות להשקיע את כספם בדרך הנכונה והמוצלחת יותר.

איפה הכי כדאי לפתוח תיק השקעות?

שאלת מיליון הדולר: "איפה הכי כדאי לפתוח תיק השקעות?" זו כנראה השאלה שרבים מהאנשים שואלים את עצמם.

נתחיל בזאת שכדאי לפתוח תיק השקעות בבית השקעות שאתם הכי סומכים עליו.

בעידן האינטרנטי של היום, קל מאוד לברר בקבוצות השונות אודות בתי השקעות מומלצים, כישלונות ויתרונות של כלל בתי ההשקעות וכן גם, למצוא את המסלול המשתלם ביותר עבורכם להשקעה מניבה.

דבר נוסף ולא פחות חשוב הוא, להחליט לאיזה אפיק השקעה אתם הולכים – השקעה לטווח הארוך או השקעה לטווח הקצר?

בבתי ההשקעות השונים ישנם מסלולי השקעה עם רמות סיכון גבוהות במיוחד שבהן, אתם יכולים לאבד את כספכם בין רגע או מנגד, להגדיל את הסכום באופן משמעותי.

לעומתם, קיימים גם מסלולים מחקי מדד שמתאימים יותר כמסלולים ארוכי טווח – אך בטוחים יותר ליצירת רווח.

רוצים להתחיל להרוויח? הצטרפו לחברת LIFE GOALS

אנחנו שמחים וגאים להציג בפניכם את אחת החברות המקצועיות בתחום התכנון הפיננסי וניהול השקעות מניבות בכלל מסלולי ההשקעה הקיימים.

שנים רבות של ניסיון בתחום הכלכלה והפיננסים הובילו את שלושת מייסדי LIFEGOALS, לפתח שירות יוצא דופן שמלווים אנשים לרווחים משתלמים.

אנחנו מזמינים אתכם לצמוח יחד איתנו לעתיד מניב יותר והיכולת להגיע לחופש כלכלי.

השאירו עכשיו את הפרטים שלכם באתר שלנו ואנחנו נדאג לחזור אליכם בהקדם.

אודות הכותב
טלי וולס
מנהלת את תחום התכנון הפיננסי, מייסדת הפירמה ומתכננת פיננסית בכירה.
בעלת רישיון פנסיוני, הסמכה בניהול תיקי השקעות, תואר B.A ו- M.B.A במנהל עסקים. בעלת -17 שנות ניסיון בתחום הפיננסים וחיסכון ארוך טווח (פנסיוני) . מרצה בכירה בתחום התכנון הפיננסי.
נהנתם מהמדריך? היו חברתיים שתפו:
וואטסאפ חייגו עכשיו השארת פרטים
Skip to content