יועץ פרישה

יוצא לפנסיה? כך תדאג להכנסה פטורה ממס

כותב: טלי וולס
1 אפריל 2021

זה מזמן כבר לא חדש, תוחלת החיים אמרה את דברה ובעידן בו יותר ויותר אנשים חיים עד מאה עשרים ואף יותר הם מודעים לתכנון הליכי הפרישה ועל הרצון לממש איכות חיים ללא דאגות פרנסה וכל היוצא בזה.
אז איך שירותיו של יועץ פרישה יכולים לעזור לכם לפשט את הדבר ולהזדקן בכבוד? מהו התכנון הנכון ביותר ועד כמה הוא חשוב גם להכנסה שתהיה כמה שיותר חפה ממס? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על פרישה נכונה שתניב שקט נפשי לעוד שנים ארוכות.

הקשר בין תכנון פרישה לבין יועץ פרישה שיודע לעשות את זה נכון עבורכם 

כפי שהבנתם, לצד העלייה בתוחלת החיים יותר ויותר אנשים רוצים להגן על זכותם כך כאשר יגיעו לגיל פרישה לא יחסר להם דבר. לאור צניחת הריבית הולך ומצטמצם החיסכון ולכן יש מקרים בהם אין מנוס, כל אדם שעומד לפני פרישה או מעט קודם לכן מחויב לארגון הדברים באמצעות יועץ פרישה בר ניסיון בתחום. 

אז בכדי שתוכלו לממן את כל ההוצאות השוטפות ולחיות ברווחה, כל מה שאתם צריכים זה יועץ פרישה מקצועי. היועץ אותו תבחרו יעניק לכם את ההערכות הפיננסית הטובה ביותר בדיוק יום לאחר שתצאו לפרישה. 

יועץ הפרישה המיומן יחשב את התזרים העומד לרשותכם במטרה להבין מה יידרש לכם בזמן הפרישה. מכאן, ייחשב היועץ את גובה ההכנסה וידמה אחת כזו כאילו הרגע יצאתם לפרישה. כמו כן יילקחו בחשבון נקודות כמו הוצאות עתידיות, הערכת מצב בריאותי הקשור בהוצאות והיבטים מדויקים אודות אפיקי חיסכון לרבות אפשרויות הפירעון בזמן פרישה. 

כמו כן יילקחו בחשבון גם ענייני הכנסות ממקור שאינו פנסיוני לרבות הכנסות מדירה שהשכרתם, קצבאות, כסף ירושה ועוד. 

יועץ פרישה – מא' ועד ת' 

במפגש הראשוני עם יועץ פרישה ייבחן מחדש כל המידע ההוני לרבות הנכסים הפנסיונים. לאחר כל שהמידע ייאסף יבוצע חישוב שמטרתו בין היתר לבדוק גם את עניין המס ובעיקר להבין את החלק הפטור ממנו. 

בישיבה זו גם תוגדרנה כל המטרות והיעדים שיש לפורש בעתיד תוך כדי לקיחה בחשבון את כל הכספים הן אלו הנחשבים קצבה והן הכספים החד פעמיים שהוזכרו כאן.

במקביל, במעמד זה תבוצע גם בדיקת המיסוי לרבות השווי הכלכלי בהתאם למצב הפורש לצד כל החלופות המשתנות. כמו כן יידרש מילוי של טפסים למס הכנסה לרבות טופסי מאה שישים ואחת לאורך כל השנים. 

בסיומו של התהליך יועבר דוח מלא ובתוכו גם היעדים, ההגדרות והכספים שייחשבו פטורים ממס. עומדים לפני יציאה לפנסיה? חשוב כי כבר בשלב הזה תבחרו יועץ פרישה עם יכולות והסתכלות אחת ברורה- טובת הלקוח, השגת כל הפתרונות ומימוש כל המטרות הטובות. 

 

  מעוניינים בייעוץ?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  אודות הכותב

  Photo

  טלי וולס

  מנהלת את תחום התכנון הפיננסי, מייסדת הפירמה ומתכננת פיננסית בכירה.

  בעלת רישיון פנסיוני, הסמכה בניהול תיקי השקעות, תואר B.A ו- M.B.A במנהל עסקים.

  בעלת -17 שנות ניסיון בתחום הפיננסים וחיסכון ארוך טווח (פנסיוני) .

  מרצה בכירה בתחום התכנון הפיננסי.

  © 2020 כל הזכויות שמורות לחברת Life Goals

  בניית אתר  | קידום בגוגל

  digotouch_logo