continue-to-work-even-after-retirement

להמשיך לעבוד גם אחרי גיל הפרישה

כותב: טלי וולס
27 מאי 2020
טלי וולס

עבור לא מעט אנשים אין זה פשוט לצאת לפנסיה. הם מתגעגעים לשגרה של התעוררות בבוקר והגעה למקום העבודה, חסרה להם תחושת המשמעות והם לא רוצים לחוש משועממים.

ישנם אלה שאכן מגיעים למצב הזה למרות הכל ויש את אלה שמחליטים לא לתת לפנסיה לעצור אותם ורואים בתקופה הזאת תקופה נפלאה ומופלאה להמשיך (או להתחיל) בפיתוח עצמי במישורים שונים.

לשם כך חשוב מאד לעשות תכנון גיל פנסיה, כלומר להיערך לקראת היציאה לגמלאות מכמה בחינות וכך לדעת בדיוק מה מתאים לכל פורש – במה הוא יכול וירצה להמשיך לעבוד, האם כדאי לו לעבוד בשכר או להתנדב ואיך לבחור את הכיוון שהכי יתאים לו.

במה כרוכה עבודה לאחר גיל הפרישה?

יש מי את מי שמצבם הכלכלי לא מאד טוב ולכן הם ממשיכים לעבוד גם אחרי שהם יוצאים לפנסיה ויש את אלה שכאמור – מחפשים את תחושת השייכות והמשמעות. יש את אלה הצעירים ברוחם ובנפשם שגם היציאה לגמלאות לא תעצור אותם ויהיה להם חשוב להמשיך לפתח קריירה לאחר גיל הפרישה שלהם.

ייתכן והם יוכלו להמשיך לעבוד במתכונת כלשהי במקום שאותו עזבו וייתכן שימצאו כיוון אחר שנוח להם ומתאים להם.

את ההחלטה אם כן או לא (מבחינה כספית) עליהם לקבל לאחר שהם מבצעים תהליך מסודר של תכנון פיננסי המבוסס על הכספים שהם אמורים לקבל לאחר שהם מסיימים לעבוד ועוברים לסטטוס של גמלאים על פי החוק ובעיני מוסדות המדינה ורשויות המיסים.

איך מתכוננים לקראת גיל הפרישה?

כיום ישנו גיל פרישה כפי שהוא מוגדר על ידי מוסדות המדינה ויש כמובן מקרים שבהם יש חריגה ממנו, כלפי מטה או מעלה.

לקראת ההגעה לגיל זה חשוב מאד להיערך מבחינה כספית כך שהעובד שעומד לצאת לגמלאות יודע בדיוק כמה כסף יש לו, היכן צבורים כספים אלה, איך ומתי הוא יכול לקבל אותם לרשותו ואיך יהיה לו הכי כדאי ונכון לשמור על רמת החיים שאליה הוא רגיל.

רק לאחר מכן, כלומר לאחר שמבוצע ניתוח מסודר של ההכנסות שצפויות לו מהכספים שצבר לאורך הזמן – הוא יכול לקבל ייעוץ בנוגע להמשך עבודה בפנסיה או פיתוח קריירה כגמלאי.

לדעת מראש אם אפשר לעבוד בפנסיה או לא

אחת התשובות לשאלה זו היא עצם ביצוע התכנון לטווח ארוך כחלק מהיציאה לפנסיה. רק לאחר שהפורש יודע בדיוק מה המצב הכלכלי שלו הוא יכול לקבל החלטה מושכלת בנוגע למציאת עבודה שניה לאחר פרישה.

ישנם חוקים ותקנות שונים שקשורים בשאלה האם לגמלאים מותר לעבוד ואם כן – באילו תנאים, זאת כמובן בלי לפגוע בתנאים הסוציאליים שמגיעים להם מעצם היותם גמלאים.

לכן יש חשיבות לתכנון מבעוד מועד ולהיערכות לקראת חיפוש ומציאת עבודה לאחר שעוזבים את מקום העבודה שעובדים בו כשכירים ויוצאים לפנסיה.

לקבל את ההחלטה הנכונה עבור כל גמלאי בנפרד

כדאי מאד לקבל שירות ייעוץ מקצועי מטעם חברת ייעוץ לגיל פרישה, שכן היועצים מטעם חברה כזאת יכירו בדיוק את כל מה שנוגע לרגולציה של יציאה לגמלאות, הפסקת העבודה והפיכתו של אזרח מעובד לגמלאי.

ביחד איתו אפשר יהיה לבצע חישובים, בדיקות וחישובים האם עבודה במהלך הפנסיה תהיה לו כדאית ומומלצת או שמא הכנסה נוספת עלולה לפגוע בקצבאות ודמי הפנסיה שישולמו לו בתקופה זו.

חישוב זהיר ומדויק חייב להתבצע על ידי מי שמכיר את התחום ובקיא בו על מנת לייעץ לכל פורש ולכל גמלאי את העצות הטובות והנכונות עבורו ביותר.

  מעוניינים בייעוץ?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  אודות הכותב

  Photo

  טלי וולס

  מנהלת את תחום התכנון הפיננסי, מייסדת הפירמה ומתכננת פיננסית בכירה.

  בעלת רישיון פנסיוני, הסמכה בניהול תיקי השקעות, תואר B.A ו- M.B.A במנהל עסקים.

  בעלת -17 שנות ניסיון בתחום הפיננסים וחיסכון ארוך טווח (פנסיוני) .

  מרצה בכירה בתחום התכנון הפיננסי.

  © 2020 כל הזכויות שמורות לחברת Life Goals

  בניית אתר  | קידום בגוגל

  digotouch_logo
  מעבר לסרגל הכלים