מדוע תכנון פרישה חשוב לכם

5 סיבות מדוע תכנון פרישה חשוב לכם

כותב: טלי וולס
2 דצמבר 2020
טלי וולס

רבים מהפורשים או אנשים לקראת הפרישה לא מודעים לחשיבות תכנון פרישה נכון לפנסיה. אנחנו נתקלים ברבים שטועים לחשוב שהמצב הפיננסי הנתון לא ניתן לשינוי, ועם זה הם צריכים להתמודד. האמת המשמחת היא שתכנון פרישה ילמד אתכם הרבה על המצב הפיננסי שלכם בעת הפרישה, יחסוך לכם עד מאות אלפי שקלים ויביא רמת חיים ברמה גבוהה הרבה יותר ממה שחשבתם שתהיה לכם בפנסיה.

 

המשיכו לקרוא ותגלו מהן 5 הסיבות העיקריות שבזכותן תכנון פרישה חכם חשוב מאוד גם לכם וגם לבני המשפחה שלכם.

שומר על הבריאות שלכם

לחץ לרוב נגרם כתוצאה מאי וודאות, או חוסר ידיעה בעיקר כשזה קשור לפרנסה ולכסף. לחץ כלכלי הוא גורם עיקרי למצבים גופניים לקויים כמו סוכרת, מחלות לב, מיגרנה ואפילו נדודי שינה. לא רק זאת, כאמור דאגות לכסף עלולות לגרום לחרדה ודיכאון ואף לגזול מכם שקט נפשי ולהיות מחייכם היום.

נקיטת צעדים היום, טרם הפרישה בכדי להשיג תכנון פרישה נכון וחכם היא צעד חשוב לבריאות הכלכלית שלכם, שיכולה להיות טובה ומועילה מאוד גם לבריאותכם הפיזית והרגשית.

חוסך לכם עד מאות אלפי שקלים

אף אחד לא אוהב לשלם יותר מיסים מהנדרש, אבל בכל זאת אנשים עושים זאת כיוון שהם לא מודעים לזכויות המגיעות להם. תכנון פרישה כולל בין היתר גם תכנון מס, אפשרויות השקעה שונות, המלצות ודרכי פעולה. כל אלה יכולים לחסוך לכם עד מאות אלפי שקלים ולהביא אתכם לרמת חיים ברמה הגבוהה ביותר.

הבנת התמונה הגדולה מסייע בקבלת החלטות

כאשר מבצעים תכנון פרישה לוקחים מספר גורמים בנוסף לחיסכון הפנסיוני שלכם. אדם צובר במהלך חייו הון ונכסים נוספים מלבד לחיסכון הפנסיוני, ושקלול כל אלה יחד מראה תמונת מצב פיננסית אחרת לגמרי מאשר מבט אך ורק על החיסכון. שקלול של אותם גורמים הופך את ניהול הסיכונים לשונה לגמרי, ונותן זווית ראייה חדשה ושונה על תמונת המצב.

פרישה מוקדמת לא תהיה מפחידה כל כך

לפרוש בגיל 55 יכול להיות נהדר אם זה חלק מהתוכניות שלכם. להיאלץ לצאת מהעבודה שלכם מוקדם, זה לא. למרבה הצער גמלאים רבים לא פורשים מבחירה, רובם פוטרו או נאלצו לעזוב את עבודתם, ומספר קטן יותר נאלץ לעזוב את העבודה בטרם עת כדי לטפל בבן משפחה קרוב.

במידה ותילאצו לעזוב את עבודתכם מסיבה זו או אחרת לפני הזמן, תהיו במצב הרבה יותר טוב מכל הבחינות אם תהיה לכם כבר תכנית פרישה מוכנה.

לא תצטרכו לדאוג להיות נטל על הילדים שלכם

כאשר אתם מתכננים את הפרישה שלכם, אתם מודעים לעתיד הפיננסי שלכם שנים רבות לפני. במהלך אותן שנים תוכלו לבצע שינויים, לתכנן הכנסות נוספות ותוכלו לקבל החלטות כלכליות מושכלות יותר. כל אלה הינם צעדים חכמים שיובילו אתכם לפנסיה רווחית, ולא תצטרכו לדאוג שיגיע יום והנטל יפול על הילדים או הקרובים שלכם.

  מעוניינים בייעוץ?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  אודות הכותב

  Photo

  טלי וולס

  מנהלת את תחום התכנון הפיננסי, מייסדת הפירמה ומתכננת פיננסית בכירה.

  בעלת רישיון פנסיוני, הסמכה בניהול תיקי השקעות, תואר B.A ו- M.B.A במנהל עסקים.

  בעלת -17 שנות ניסיון בתחום הפיננסים וחיסכון ארוך טווח (פנסיוני) .

  מרצה בכירה בתחום התכנון הפיננסי.

  © 2020 כל הזכויות שמורות לחברת Life Goals

  בניית אתר  | קידום בגוגל

  digotouch_logo
  מעבר לסרגל הכלים