רגשי ומרגשח עמחליף לפרומי בלוף

כותב: טלי וולס
29 אפריל 2020
טלי וולס
החוק מגדיר כמה סוגים של גיל פרישה, אשר לכל אחד מהם משמעות שונה לתנאי הזכאות שלכם לפנסיה, לקבלת כספי הפיצויים וכן להטבות מס המגיעות לכם. בחירה נכונה של מועד הפרישה תעזור לכם למקסם את קצבת הפנסיה שתוכלו לקבל בהתאם להעדפות שלכם

מהו בעצם גיל הפרישה?

יתכן שאתם מדמיינים את הרגע הזה, שבו תחצו את גיל הפרישה וכבר תכננתם הכל, אך האם אתם יודעים מתי יגיע הרגע הזה? גיל הפרישה הוא מונח שאנו נוהגים להשתמש בו כאילו מדובר בנקודת זמן אחת. אך למעשה הוא מתייחס לשלושה פרקי זמן המוגדרים כולם ב״חוק גיל פרישה, תשס״ד – 2004״:

  1. גיל פרישה מוקדמת – גיל 60 לנשים או לגברים.
  2. גיל הפרישה – גיל 62 לנשים ו-67 לגברים.
  3. גיל פרישת חובה – גיל 67 לנשים או לגברים, למעט במקרים חריגים.

מאיזה גיל אפשר להתחיל לקבל קצבה מקרן הפנסיה?

תוכלו לבקש לקבל פנסיה מקרן פנסיה כבר מגיל הפרישה המוקדמת, כלומר מגיל 60. בחלק מקרנות הפנסיה הוותיקות לא ניתן לבקש קצבת פנסיה מגיל הפרישה המוקדמת, אלא אם המעסיק שלכם התחייב לממן זאת על חשבונו. חשוב לזכור שככל שנפרוש לפנסיה מוקדם יותר, כך החיסכון שלנו יצטרך להספיק ליותר שנים ולכן, קצבת הפנסיה החודשית שנוכל לקבל תהיה נמוכה יותר.

מאיזה גיל אפשר לקבל קצבת זקנה מהביטוח הלאומי?

תוכלו לקבל קצבת אזרח ותיק (״קצבת זקנה״) מהביטוח הלאומי החל מגיל הפרישה (62 לנשים או 67 לגברים), אם ההכנסה שלכם לא עולה על הרף שנקבע ובכפוף לתנאים נוספים. אם אינכם עומדים בתנאים אלו, תוכלו לקבל קצבת אזרח ותיק גם ללא קשר לגובה ההכנסה שלכם החל מגיל 70.

האם חייבים לפרוש לפנסיה?

לא כולנו חולמים על החיים שלאחר הפרישה לפנסיה. אם העבודה ממלאת אתכם סיפוק ואתם חוששים ממה שצופן העתיד לאחר הפרישה לפנסיה, אתם יכולים להמשיך לעבוד גם לאחר גיל הפרישה המוקדמת, ואפילו לאחר גיל הפרישה (62 לנשים ו-67 לגברים). ככל שתדחו את מועד הפרישה לפנסיה, כך תוכלו להמשיך ולצבור עוד כסף בחיסכון שלכם בקרן הפנסיה וקצבת הפנסיה שתוכלו לקבל תהיה גבוהה יותר.

לסיכום,

לקראת גיל הפרישה מומלץ להתייעץ עם בעל רישיון פנסיוני כדי לבחון את האפשרויות השונות העומדות בפניכם ולקבל החלטה מושכלת יותר מהי האפשרות הכדאית ביותר עבורכם, אשר מתאימה גם לרצונות ולהעדפות שלכם.

מעוניינים בייעוץ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אודות הכותב

Photo

טלי וולס

מנהלת את תחום התכנון הפיננסי, מייסדת הפירמה ומתכננת פיננסית בכירה.

בעלת רישיון פנסיוני, הסמכה בניהול תיקי השקעות, תואר B.A ו- M.B.A במנהל עסקים.

בעלת -17 שנות ניסיון בתחום הפיננסים וחיסכון ארוך טווח (פנסיוני) .

מרצה בכירה בתחום התכנון הפיננסי.

© 2020 כל הזכויות שמורות לחברת Life Goals