יציאה לפנסיה והמשך עבודה

מתכננים את הפנסיה ופורשים בראש שקט

כותב: טלי וולס
28 אפריל 2020

טרם הגעה אליו, גיל הפרישה תמיד נראה כרחוק ושיש עוד זמן רב עד להתמודדות עם הפנסיה וכל הפרוצדורה הנטמנית בחובה. ואולם, כפי שאנו מתכננים את ההווה, ואת הקריירה, כך באותה מידה חשוב מאד לתכנן גם את העתיד. 

בימינו, תוחלת החיים אמנם התארכה, החיוניות עלתה, אך ההתבגרות אינה ממאנת להגיע, וחשוב מאד שכאשר נגיע לשם, נהיה סמוכים כי אנו יכולים ליהנות ממנה בראש שקט.

מה חשוב לעשות תחילה?

הצעד הראשון הוא בדיקה ומיפוי שכל כלל הנכסים וההון שברשותנו, על מנת לפתח מודעות מלאה כלפי העתיד. 

טרם הפרישה, עלינו לבצע בדיקה מקיפה של הנכסים וההון הנמצאים ברשותנו, או אלו שיהיו ברשותנו כאשר נגיע לנקודת הזמן הזו. הן מבחינת תשלומים שאנו צפיים לקבל, הן מבחינת נכסים הנמצאים בחזקנו או שימצאו בחזקתנו, והן מבחינת תנאים סוציאליים שישתלמו עד ובגיל הפנסיה.

הבדיקה הזו מתבצעת מול המעסיק שלנו, ומול קרנות הפנסיה, תכניות החיסכון וקופות גמל שלנו באמצעותם מיפויין. מיפוי קרנות הפנסיה יכול שיתבצע באמצעות חברות הביטוח וגופי החיסכון שזוהי מיומנותן. כך, אנו מגיעים חכמים ומודעים יותר, ויכולים ליהנות מהפרישה בשלווה.

לסיכום,

לקראת גיל הפרישה מומלץ להתייעץ עם בעל רישיון פנסיוני כדי לבחון את האפשרויות השונות העומדות בפניכם ולקבל החלטה מושכלת יותר מהי האפשרות הכדאית ביותר עבורכם, אשר מתאימה גם לרצונות ולהעדפות שלכם.

  מעוניינים בייעוץ?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  אודות הכותב

  Photo

  טלי וולס

  מנהלת את תחום התכנון הפיננסי, מייסדת הפירמה ומתכננת פיננסית בכירה.

  בעלת רישיון פנסיוני, הסמכה בניהול תיקי השקעות, תואר B.A ו- M.B.A במנהל עסקים.

  בעלת -17 שנות ניסיון בתחום הפיננסים וחיסכון ארוך טווח (פנסיוני) .

  מרצה בכירה בתחום התכנון הפיננסי.

  © 2020 כל הזכויות שמורות לחברת Life Goals

  בניית אתר  | קידום בגוגל

  digotouch_logo